איך מתאוששים מכתמים קשים?
יוני 30, 2015
ברוכים הבאים
אוקטובר 21, 2018
הצג הכל

תשעה טיפים לכביסה נכונה

מכבסה גם לכבס צריך לדעת איך

לכאורה מלאכת הכיבוס נראית פשוטה. מה הבעיה, מכניסים את הכביסה למכונה, שמים אבקת כביסה, מפעילים, ממתינים, מוציאים, מייבשים והנה הכביסה מוכנה. אך לא תמיד זה כך. לרבים מאיתנו מחכה הפתעה לא נעימה כאשר אנו מוציאים את הכביסה, הרבה כתמים לא ירדו, הכביסה הלבנה קיבלה גוון שונה ועוד. אם תדעו כמה כללים בסיסים איך מכבסים נכון, מלאכת הכביסה תהיה פשוטה יותר והכביסה תצא יפה, ריחנית ונעימה. אם לא הצלחתם, תמיד תוכלו למצוא מכבסה בירושלים שתשמח לכבס במקצועיות את הכביסה שלכם.

תשעה טיפים לכביסה נכונה

חשוב להפריד בין הבגדים לפני שמכניסים אותם לכביסה. יש להפריד בין הכביסה הלבנה לבין הכביסה הצבעונית כדי שהיא לא תצבע את הכביסה הלבנה. אם יש לכם כמות גדולה של כביסה צבעונית, כדאי להפריד בין כביסה צבעונית בהירה לבין כביסה צבעונית כהה.

חשוב לבדוק על התווית המוצמדת לבגדים את הוראות הכביסה. אם יש בגדים עם הוראות מיוחדות אספו את כל הבגדים עם ההוראות הזהות וכבסו ביחד, ואם יש בגד אחד עם הוראות כביסה מיוחדות, כדאי להשקיע ולכבס אותו בנפרד.

אם בתווית שעל הבגד כתוב כי הבגד אינו מתאים לכביסה במכונה, אלא רק לכביסה ידנית. הקפידו על ההוראות. אם לא תקפידו מרב הסיכויים כי הבגד ייהרס.

אל תמלאו את המכונה במשקל המקסימאלי, מלאו תמיד כמות פחותה מהמשקל המרבי האפשרי. דילול הכמות יקל באופן משמעותי על המכונה והכבסים יצאו נקיים יותר.

מכבסים כביסה לבנה? מלאו מכונה רק בכביסה לבנה. הוסיפו חומרי הלבנה או שתשתמשו באבקת כביסה המכילה חומרי הלבנה. אם תקפידו כל פעם לבצע את ההוראות, הכביסה שלכם תהיה לבנה ויפה למשך זמן רב.

מצעים ומגבות כדאי לכבס לבד. המים בישראל קשים וכדי לשמור על הרכות הוסיפו מרכך איכותי. אפשר גם להוסיף לתוך תא האבקה חצי כוס סודה לשתיה. לסודה לשתייה יש תכונות רבות, בין השאר היא גם מרככת את הכבסים.

לפני שאתם מכניסים את הבגדים למכונת הכביסה, בדקו היטב את הכיסים, במיוחד בבגדים של הילדים. רוקנו אותם משאריות נייר, ממתקים, מטבעות ועוד חפצים שילדים, וגם מבוגרים, נוהגים להכניס לכיסים. החפצים השונים עלולים לגרום לנזק למכונה וגם להכתים את הבגדים.

אל תשאירו את הכביסה במכונה זמן רב לאחר שהסתיימה פעולת הכיבוס. השארת הכביסה במכונה תגרום לריח לא נעים לבגדים, ריח שיהיה קשה להיפטר ממנו זמן רב.

מייבשים את הכביסה במכונת ייבוש, השתדלו לייבש אותה במעלות נמוכות. ייבוש הכביסה בטמפרטורה גבוהה עלול להזיק לבגדים, לכווץ אותם ועוד.

תשעה טיפים לכביסה נכונה
5 (100%) 2 vote[s]